Home All Posts Lista Servicii Seo Promovarea pe Retelele de Socializare

Promovarea pe Retelele de Socializare

Promovarea pe Retelele de Socializare

Fiindca in ziua de astazi orice afacere online trebuie neaparat sa aiba si o prezenta in social media, mai exact in cadrul retelelor de socializare consacrate precum Facebook, Twitter si Google Plus, firma noastra include in lista de servicii si acest aspect. Ne putem ocupa de creearea, intretinerea si promovarea tuturor conturilor din social media

Reviews criteria 1
Reviews criteria 2
Reviews criteria 3
Reviews criteria 4
Fiindca in ziua de astazi orice afacere online trebuie neaparat sa aiba si o prezenta in social media, mai exact in cadrul retelelor de socializare consacrate precum Facebook, Twitter si Google Plus, firma noastra include in lista de servicii si acest aspect. Ne putem ocupa de creearea, intretinerea si promovarea tuturor conturilor din social media
90.8
0
Reviews criteria 1
0
Reviews criteria 2
0
Reviews criteria 3
0
Reviews criteria 4
Summary rating from 0 user's marks. You can set own marks for this article - just click on stars above and press "Accept".
0.0

Fiindca in ziua de astazi orice afacere online trebuie neaparat sa aiba si o prezenta in social media, mai exact in cadrul retelelor de socializare consacrate precum Facebook, Twitter si Google Plus, firma noastra include in lista de servicii si acest aspect. Ne putem ocupa de creearea, intretinerea si promovarea tuturor conturilor din social media ale afacerii tale, cat de bine posibil.

De ce e importanta promovarea pe retelele de socializare

Facebook este cunoscut deja ca unul dintre gigantii internetului, alaturi de Youtube, Google si altii. Drept urmare acesta se dovedeste a fi o foarte buna metoda de promovare mai pentru orice. Fie ca ai un magazin online, o cofetarie, un blog personal, forum sau orice altceva, te poti promova mai mult sau mai putin gratuit prin intermediul acestei retele de socializare.

Avem clienti ale caror afaceri supravietuiesc foarte bine fara o prezenta pe un domeniu web propriu ci doar prin promovarea Facebook Ads, metoda ce poate aduce de la cateva zeci pana la mii de clienti intr-un timp nu foarte lung, in functie de bugetul alocat campaniei.

Cum facem asta

In functie de nisa business-ului tau, dam viata unor conturi potrivite pe cele mai populare retele de socializare (Facebook, Twitter, Google Plus) cat si pe Youtube daca se poate creea contentul video potrivit.

Conturile vor purta numele afacerii, vor avea poze de profil ce contin logo-uri profesionale facute de echipa noastra de designeri, vor fi configurate conform datelor firmei (site web, numere si alte informatii de contact si asa mai departe) si, dupa preferinte, vor fi promovate prin diferite metode dupa bugetul fiecaruia.

Asadar nu mai asteptati! Un site bine pus la punct ce a avut parte de o campanie SEO (Search Engine Optimization) ce l-a adus pe primele pozitii pe cuvintele cheie targetate, o potentiala campanie Adwords cat si conturi pe retelele de socializare reprezinta reteta succesului pentru afacerea dvs. fie ea in totalitate online sau doar partial.

Posturi Asemanatoare

Lasa un comentariu

Minimum 6 characters