Home All Posts Lista Servicii Seo Cum transformi viziatorii in clienti

Cum transformi viziatorii in clienti

Cum transformi viziatorii in clienti

Un website devine cu adevarat ”bun” abia in momentul in care transforma vizitatorii – adica potentialii clienti – in clienti adevarati, sau cel putin in vizitatori fideli ce vor reveni o buna perioada de timp pe site, ajungand ca la un moment dat sa cumpere ceva oferit de afacerea ta. Ce conditii trebuie sa indeplineasca

Un website devine cu adevarat ''bun'' abia in momentul in care transforma vizitatorii - adica potentialii clienti - in clienti adevarati, sau cel putin in vizitatori fideli ce vor reveni o buna perioada de timp pe site, ajungand ca la un moment dat sa cumpere ceva oferit de afacerea ta.

Ce conditii trebuie sa indeplineasca un site pentru a deveni productiv

  1. Experienta buna a utilizatorului - Desi e foarte important ca Google sa priveasca ''cu ochi buni'' site-ul, in prima faza trebuie ca vizitatorii sa fie multumiti de: aspectul site-ului - in principiu trebuie sa fie usor de navigat, fara lucruri prea complexe care sa poata induce utilizatorul ''de rand'' in eroare. Oricine intra pe site, fie ca e vorba de o persoana care abia a descoperit internetul, fie ca e vorba de un webmaster cu experienta, cu totii trebuie sa aiba acces cu usurinta la informatiile pe care le oferi.
  2. Optimizare - Dupa ce a fost indeplinita conditia de mai sus, adica nevoile utilizatorilor au fost satisfacute, e timpul sa ne gandim si la ceea ce vede Google atunci cand ne analizeaza site-ul. Aici totul cam tine de partea tehnica. Imaginile trebuie sa fie compresate - sa nu aiba dimensiune prea mare -, textul trebuie sa fie de calitate dpdv gramatical cat si optimizat SEO privind keywords (cuvintele cheie) respectiv densitatea acestora.
  3. Sa ofere vizitatorilor ceea ce vor sa primeasca - Pentru ca, in principiu, lucrul pe care ni-l dorim e ca site-ul sa converteasca vizitatorii in clienti, acestia trebuie sa primeasca ceea ce-si doresc. Continutul, imaginile si aspectul per-total al site-ului trebuie sa fie la subiect si sa mentina permanent atentia utilizatorului catre domeniul de activitate al afacerii.

Echipa noastra se va asigura ca site-ul tau indeplineste toate cele 3 conditii principale de mai sus, va rula in conditii perfecte 24/24 si va fi optimizat perfect. Prin urmare, conversiile vor fi asigurate!

Cum transformi viziatorii in clienti!!!

Posturi Asemanatoare

Lasa un comentariu

Minimum 6 characters